Přeskočit na obsah

Ordinace Čelákovice

Vet Goby s.r.o.
MVDr. Jan MECERA
Haškova 16
Čelákovice - Záluží
okr. Praha - Východ
250 88
IČO: 24143235
Ordinační doba
Tel.: +420 326 991 099
GSM: +420 603 493 046

Ordinace Černý Most

Kpt.Stránského 999
Černý Most, Praha 9
198 00
Ordinační doba
Tel.: +420 281 910 491
GSM: +420 603 493 046
VetGoby s.r.o. - veterinární klinika Praha 9 Černý Most - idatabaze.czVeterinární ordinace, veterina, zvěrolékaři - idatabaze.cz

Centrální evidence psů v novele veterinárního zákona

16.07.2022

Poslanecká sněmovna nyní v červenci schválila novelu veterinárního zákona, která řeší – mimo jiné – otázku povinné registrace psů v centrální evidenci. Dosavadní absence existence centrální evidence je palčivým problémem, se kterým se systém povinného čipování psů potýká od samého počátku svého vzniku. Novelu nyní čeká ještě projednání v Senátu.

Centrální evidencí psů bude provozovat Komora veterinárních lékařů. Veterináři do evidence zanesou identifikační údaje chovatele a jeho zvířat při čipování nebo očkování. Přístup do evidence budou mít nejen soukromí veterináři, ale také orgány státní správy, obce a částečně (k vybraným údajům o svých vlastních psech) i chovatelé. V evidenci se budou zaznamenávat rovněž telefonní čísla chovatelů, která si budou moci sami aktualizovat. Cenu za zápis do registru si budou účtovat soukromí veterináři podle svého smluvního ceníku. Záznamy o psech se budou z evidence vyřazovat po 20 letech.

Veterinární lékaři budou povinni zapsat psa do centrální evidence do sedmi pracovních dní od čipování nebo očkování či přeočkování. Ve stejné lhůtě musí také zapsat změny v informacích o chovateli. Povinnosti chovatelů bude potřebné údaje poskytnout. Čipovat budou moci také vysoké školy, které připravují budoucí veterináře. Náklady na vznik a provoz evidence bude hradit stát.

Veterinární komora již nyní provozuje evidenci cestovních petpasů. Stát předpokládá, že většina psů bude zapsána do centrální evidence do roka od nabytí účinnosti novely, přechodné období ale na to dává tři roky.

Zdroj : ČTK

No,už aby to začalo konečně fungovat…..

Komentáře nejsou povoleny.