Přeskočit na obsah

Ordinace Čelákovice

Vet Goby s.r.o.
MVDr. Jan MECERA
Haškova 16
Čelákovice - Záluží
okr. Praha - Východ
250 88
IČO: 24143235
Ordinační doba
Tel.: +420 326 991 099
GSM: +420 603 493 046

Ordinace Černý Most

Kpt.Stránského 999
Černý Most, Praha 9
198 00
Ordinační doba
Tel.: +420 281 910 491
GSM: +420 603 493 046
VetGoby s.r.o. - veterinární klinika Praha 9 Černý Most - idatabaze.czVeterinární ordinace, veterina, zvěrolékaři - idatabaze.cz

Nádor děložního krčku a dělohy samice potkana

Jsem si vědom faktu, že tento článek a fotogalerie asi nebude pro slabší povahy.

No, co dodat k takovýmto případům ? Snad jen, aby majitelé chodili k veterináři okamžitě, jakmile zjistí u své samičky zvětšování bříška a jaké-koli výtoky z pohlavního aparátu.

Samička dle slov majitelů „náhle „zvětšila objem dutiny břišní a když se objevily výtoky z pohlavních orgánů, vyrazili k veterináři specializujícímu se na choroby a operace hlodavců.

Zde je vždy potřeba opatrně vypalpovat dutinu břišní a udělat rtg, či sono vyšetření bříška. Vyloučit zejména polycystická ovária, případnou pyometru, neoplazie dělohy , polycystické ledviny a další.

Pokud je diagnoza potvrzena a pacient je schopen anestezie, na nic nečekat. Vždy se jedná o velmi vážná postižení zdraví zvířete a bez operace to obvykle končí dosti bolestivou smrtí. Námitky mnohých kolegů o zbytečnosti operací hlodavců / cena zvířete, cena operace, nutnost nákladného vybavení operačního sálu pro takto malé pacienty a její návratnost…. / na našich pracovištích prostě nepřijímáme.Jsou to živí tvorové a stejně cenění , jako je pro mnohé pes,kočka,papoušek,dravec…. .

Na fotkách níže je vidět ohromný nádor vycházející z děložního krčku a stěny dělohy. Také jsou patrné srůsty mezi neoplazií a tlustým střevem, které bylo nutno velmi opatrně a pečlivě odpreparovat od vlastního nádoru. Proto si myslím, že nádor nemohl vyrůst ze dne na den, jak nám bylo prezentováno majiteli.

Samička i takto náročnou operaci přežila a byla předána do domácí péče .

Na dalších fotkách  je několik zajímavých pohledů a srovnání.

Operoval Dr.Jan Mecera a sestra Jana Michálková.

Komentáře nejsou povoleny.