Přeskočit na obsah

Ordinace Čelákovice

Vet Goby s.r.o.
MVDr. Jan MECERA
Haškova 16
Čelákovice - Záluží
okr. Praha - Východ
250 88
IČO: 24143235
Ordinační doba
Tel.: +420 326 991 099
GSM: +420 603 493 046

Ordinace Černý Most

Kpt.Stránského 999
Černý Most, Praha 9
198 00
Ordinační doba
Tel.: +420 281 910 491
GSM: +420 603 493 046
VetGoby s.r.o. - veterinární klinika Praha 9 Černý Most - idatabaze.czVeterinární ordinace, veterina, zvěrolékaři - idatabaze.cz

Bulka na boku sibiřanky Berušky-maligní ,nebo benigní ?

Pacient : Kočka-Sibiřanka,Beruška,11 let.
Potíže :Rostoucí útvar na spodní části žeber.
Anamnéza : Majitel si při hraní se svou kočičkou všimnul rostoucího útvaru na boku hrudního koše.Přišel se poradit,co podniknout.Bulka pomalu rostla několik týdnů a měl oprávněné obavy,aby se i vzhledem k jejímu věku nejednalo o nádorové bujení.Například postinjekční sarkom,o kterém jsme napsali několik článků dříve.Berušku jsme vyšetřili a s majitelem probrali nejčastější příčiny růstu takovýchto útvarů.Cysty,neoplazie maligní,benigní,uzliny,lymfomy,hematomy …. .
Veterinární lékař má několik možností řešení.
Vždy je dobré provést aspirační biopsii.Určitě svého lékaře požádejte o rtg plic a dutiny břišní.Ultrazvuk jater, sleziny,ledvin.Kompletní vyšetření krevního obrazu a biochemických parametrů v krvi.Po zhodnocení nálezů se lékař rozhodne ,jaké řešení je pro Vašeho miláčka nejlepší.
U Berušky jsme se rozhodli pro chirurgické odstranění v celkové inhalační anestezii.Zákrok i pooperační péče proběhla bez komplikací.Majiteli jsme doporučili histologické vyšetření odebraného útvaru.Podle tvaru,konzistence,barvy se rozhodně diagnoza určit bezpečně nedá.

Histologický nález :Reaktivní mízní uzlina a reparační změny v okolní svalovině.Prognoza dobrá.Neoplastické známky,ani známky malignity nenalezeny.Beruška tedy patří naštěstí do kategorie těch štastnějších kočiček.

Komentáře nejsou povoleny.